. . . . Fantasie, jeden moudrý muž říkal, že je to brána mezi dvěma světy . . . :)

13.dílek- Vánoce

6. prosince 2007 v 21:52 | by Melian |  *Rok celý na ruby*
"Holky, hezké svátky!"
"Copak, Srábku, plánuješ se přihlásit do taneční soutěže?!"
"Víš, já vím, že nemáš moc ráda lektvary"
A/N: To je tajemné očko, že? No o něm se dozvíte více na konci kapitolky. Za opravu děkuji Triss! Zvláště za ty Lily, které jsem téměř všechny napsala blbě!0:) Kapitolka je delší než obvykle, takže by třeba mohlo být komentářů víc než obvykle,ne? Pěkné čtení a nebijte mě. Poslední věta má být něco jako přání pro vás. Děkuji

"Juchajdů! Teda já tě neviděla už, už! No, tři dny! Ahoj!" vrhla se Jane kolem krku Patrika, následována Lili a Sandrou.
"Ale holky, to snad nemyslíte vážně, copak vy jste na to setkání nepřichystaly žádnou oslavu? Teda…" řekla naoko zklamaně Jane, jakmile popadla dech a vyřízeně se svalila na postel.
"Oslavu? Vždyť jsi se ulila na tři dny ze školy, to máš místo oslavy. A jaké to bylo?!" zeptala se tentokrát Sandra.
Jakmile domluvila, Patrika s Lily na ni varovně pohlédly, ale Jane jen prostě odpověděla: "Víš, pohřeb není moc radostná událost, ale myslím, že vám mám co povídat…"
***
Zima se blížila a s ní i Vánoce a jejich prázdniny.
Z naší holčičí čtyřky plánovala jet domů pouze Lily, neboť spolu s rodiči a svou sestrou měla jet na hory lyžovat, jak uvedla na svou obhajobu.
Poberti se rozhodli, že rozpustit tu svou čtyřku by bylo nerozumné, a tak ve velkém začali nakupovat všechny možné věci od Taškáře, aby profesoři náhodou neměli moc klidu na ty svátky.
A ubozí profesoři? Ti se snažili na posední chvíli před volnem něco své studenty naučit, ale žáci nebyli schopni vnímat nic jiného, než všude přítomný sníh, nádhernou sváteční náladu a napětí z blížícího se vánočního plesu.
Vidíte! Na to bych málem zapomněla! Vánoční ples! Další důvod, proč se mnoho studentů rozhodlo zůstat na Vánoce v Bradavicích. Pana profesora Brumbála totiž napadlo uspořádat ples, neboť k nim na svátky měl přijet velevážený host, který ale měl být překvapení, takže studenti jen mohli zapojovat svou představivost, kdo to asi bude, a plánovat, co si vezmou na sebe.
Tento velký ples se měl konat den po Hodu Vánočním.
Jane si užívala snad tu nejkrásnější zimu, co kdy zažila. V hodinách byla nádherně uvolněná nálada, všichni vtipkovali a mluvili o tom blížícím se plesu a její smutnou náladu a starosti jakoby odvál studený vítr, či je zmrazily ranní mrazíky.
***
"Sandro, Lily, jdete?" zeptala se Jane, když se vypotácela z koupelny.
"Promiň, ale já si ještě musím skočit pro něco do sovince. Má mi přijít každou chvilku jeden balík," omluvila se Sandra a vyběhla z pokoje. Jane se otočila na Lily.
"My jsme se dneska s Jamesem dohodli, že se půjdeme projít po venku a on nám vezme snídani s sebou," vyslala omluvný úsměv Lily.
Jane si stále nemohla zvyknout na to, že tihle dva se k sobě mají a popravdě se jí více líbila odmítavá Lily, než ta Lily, která stále pobíhala někde s Jamesem…
"OK, to nevadí. Tak ahoj."
Jane zamířila pomalým krokem do velké síně.
Byly přesně tři dny před štědrým dnem.
***
"Zase dvouhodinovka lektvarů… Naštěstí dnes už poslední a pak, "hurá", volno!" řekla Jane při cestě do sklepení na hodiny lektvarů.
"To neříkej moc nahlas, nebo to už Lily psychicky neunese," protočila oči Patrika a hodila pohledem po Lil, která za nimi právě pádila.
"Co mě zas, Patriko, pomlouváš?! Jane, můžu s tebou mluvit?" vyhrkla ze sebe Lily, když přidupala až k nim.
"Se mnou? No jasně." Jane s Lily nepatrně poodešla od ostatních a nechápavě se na ni ušklíbla.
"Víš, já vím, že nemáš moc ráda lektvary, a že normálně sedíš s Patrikou, ale nemohla by sis dnes sednout se mnou? Klidně to ani nemusí být do první lavice." Jane na Lily vykulila oči.
Co se jí asi stalo? Pokud sama navrhla, že nemusíme sedět v první lavici, muselo se stát něco hrozného! A navíc, Lily přece na lektvary vždy sedí se Severusem Snapeem, nebo popřípadě s Jamesem, který se kvůli ní jednou za čas obětuje a sedne si do prvních lavic. pomyslela si Jane. Pronesla své myšlenky i nahlas.
"Víš, ono je to složitější. Já ti to po hodině vysvětlím," řekla Lily a zahnala mrkáním slzy, které se jí draly na svět.
Jane jen přikývla a povzbudivě se na Lily usmála.
Pak už přišel profesor Křiklan. Měl očividně dobrou náladu, díky které nechtěl podcenit své žáky, a tak jim zadal nový lektvar, který doposud ještě nezačali probírat. Přesednutí Lily do třetí lavice přešel s úsměvem a radši na tabuli nechal napsat zadání lektvaru.

Nadouvací lektvar:

Přísady: kořen, listy a nektar Nadouvavky Podivné, kost Karkulinky
Příprava: za neustálého míchání kostí Karkulinky vhazujeme do vroucího nektaru Nadouvavky její listy a nahrubo nastrouhaný kořen. Vaříme asi 20 minut, necháme vychladnout a přidáme rozdrcenou kost. Celý lektvar opět přivedeme do varu a necháme znovu zchladit. Potom na lektvar použijeme Vykrmovací kouzlo.
Efekt: způsobuje zvětšování předmětů na pětinásobek jejich původní velikosti.
"Dobrá," vykřikl Křiklan, když neviditelná ruka přestala psát, "dejte se do práce! Máte na to sedmdesát minut, potom mi přinesete plnou lahvičku k oznámkování!"
Všichni začali okamžitě pracovat. Křiklan spokojeně procházel po třídě a kontroloval, jak si všichni vedou.
Zastavil se u první lvice, kde pracoval, jako jediný bez dvojice, Snape.
"Ale, ale, pan Snape,na vás nevyzbyla dvojice? Ale sám pracovat nemůžete, to by přeci nebylo spravedlivé."
"To je v pořádku, pane profesore. Já sám pracuji rád," řekl Snape otráveným hlasem.
"To je mi jasné. Ale stejně to tak nemůžu nechat. Přidejte se," začal přejíždět očima po třídě, dokud se mu nezastavily u dvojice, která měla lektvar v nejhorším stavu, "třeba k panu Potterovi a Pettigrewovi."
Severus sebou prudce trhl a podíval se po dvojici, o které pan profesor zrovna mluvil. Jeho pohled se setkal s hnědýma, podle Severuse arogantníma očima Jamese Pottera, který zvedl svůj pohled od kotlíku po vyslovení jeho jména.
"Pane profesore, to vážně není nutné," pokusil se Snape ještě zachránit situaci, ale bylo to marné.
Profesor si stál za svým. Celá třída zmlkla a pozorovala Snapea, jak se zvedá, uklízí svůj kotlík a míří směrem k Potterovi a k Pettigrewovi, který se na všechny šklebil s poněkud přihlouplým výrazem.
"Nazdar Srabusi, tak se dej do práce a ne, aby sis samým vzrušením cvrnknul do kalhot. Nemysli si, že utírat po tobě ten sajrajt by byl kdokoli ochotný. Vždyť i toho nejhoršího domácího skřítka by pak museli odtáhnout na ošetřovnu," řekl na uvítanou James. Severus byl zvyklý na podobné urážky a navíc tahle mu přišla velmi ubohá, a tak se ani nerozčílil. Neopomenul podotknout nějakou štiplavou poznámku, samozřejmě. Ale na ostřejší slova měl ještě času dost. Proto raději začal strouhat kořen nadouvavky a snažil se zachránit, co se dalo.
Jane odvrátila pohled od Jamese a Severuse a raději se pustila znovu do práce.
"Lily, co je?" zeptala se, když si všimla, že Lily furt pozoruje trojici na druhém konci učebny.
"Ehm, nic, dobrý. Nastrouháš, prosím, ten kořen?"
Hodina byla dlouhá a v učebně bylo dusno. Pokud nepočítáme pár konfliktů, co se vyskytly mezi Zmijozelskými a Nebelvírskými, probíhaly jinak hodiny lektvarů docela pokojně.
Teprve až na konci hodiny, když si profesor Křiklan musel doběhnout pro nějaké přísady do lektvaru, se ta idylka porušila.
"Už drž konečně HUBU!" rozkřikl se Severus na Jamese, který měl opět nějaké kecy.
"Cože Srabusi? Tak tos přehnal," začal vytahovat James hůlku, ale Srabus, ehm, pardon, Severus byl rychlejší.
"Everte Statum!"
Jamese neviditelná síla odmrštila několik metrů stranou, dokud nenarazil do zdi.
"Furnunculus!" ozvalo se skoro okamžitě po tom, co James dopadl, z druhého konce učebny. Byl to Sirius.
Snapeovi se okamžitě na kůži začaly objevovat obrovské puchýře.
"Tos neměl dělat, Srabusi! Tarantallegra!"
Severusovi začaly nohy stepovat jak o závod, Sirius se hlasitě zasmál a James se na druhém konci učebny začal sbírat ze země.
"Copak, Srábku, plánuješ se přihlásit do taneční soutěže?!" zvolal James a nebezpečně se přibližoval.
"Pulírexo! Copak, nelíbí se ti to? Promiň, ale ten puch z tvé huby se nedal vydržet," řekl Potter.
Snapeovi z pusy začaly vytékat proudy mýdlových bublin a neustále do toho stepoval s hnusnými boláky všude po těle.
"Pottere, ty seš VÁŽNĚ BLBEC!" celé osazenstvo se udiveně otočilo po té, co zařvala. Lily se rozhodla dál už nepřihlížet a s namířenou hůlkou se blížila k Pobertům.
"Cože, Lily, miláčku?! Vždyť jsi viděla, co mi udělal! Co se děje?"
"Co se děje?! TY SE PTÁŠ CO SE DĚJE?! Nechte ho na pokoji! Mezi náma je konec, Pottere. Ty namyšlenej sobče!" rozeřvala se Lily, až všichni ztuhnuli. Až na Severuse, samozřejmě, který nerušeně dál stepoval.
Do toho všeho se vřítil Křkiklan. Jeho dobrá nálada byla tatam. Za chvilku ale zažehnal konflikt, pana Snapea, kterého odčaroval ze stepování, a pana Pottera poslal odděleně na ošetřovnu a sklidil několik rozlitých lektvarů po podlaze. To byl teda den.
***
"Lily, no tak! Otevři ty dveře! Na záchodě přece nemůžeš bejt zavřená věčně. To bude dobrý," ťukala na dveře Patrika.
Všechny čtyři byly v nebelvírské věži. Lily se asi před půl hodinou zavřela na záchodě a odmítala vylézt.
"Hej, Potter je pitomec, ale to víme už dlouho. Kvůli němu nebul! A navíc, chce se mi na záchod," stěžovala si hlasitě Sandra, aby jí Lily přes ty dveře a své slzy slyšela. Lily na záchodě nezůstala dlouho a důvodů k tomu měla hned několik.
Nejhlavnější byl asi ten, že nechtěla mít Sandru na svědomí.
"Už je ok?"
"Jo, jasně. Já jen teď nevím, co chci. Myslela jsem, že chci chodit s Jamesem, ale dnes, jak byl hnusnej na Severuse."
"Severuse? Od kdy je Snape, nebo-li Srabus, Severus?!" neodpustila si Sandra. Dívky protočily oči.
"Vždyť já tě chápu, každej si o něm myslí, že je to pitomec," řekla Patrika.
"Hm, dík z podporu!"
"To bude zas v pohodě. Hej holky, nechcete jít se mnou někdo do sovince? Mají mi přijít poslední dárky, co jsem si objednala," řekl Jane a Sandra před ní začala nadšeně skákat a natahovat ruku nad hlavu.
"Chtěla jsem říct, kdokoliv, kromě Sandry?"
"Já jdu," řekla Lily.
Vydaly se směr sovinec. Jane si samozřejmě mohla počkat na večeři, kdy by jí dotyčná sova přinesla zásilku, ale chtěla se prostě projít.
"Jé!" praštila se Lily přes čelo.
"Ano, Lil?"
"Já úplně zapomněla, že už dneska odjíždím! Nemám vůbec sbaleno!"
"To je v pohodě. Patrika se vytahovala, že si umí zabalit mávnutím hůlky, tak třeba ti pomůže," usmála se Jane a dále pokračovala v cestě.
***
Jane probudila jedna z nejhorších písní světa.
"Vánoce a dárky, už jsou taádýýý! Pojďte všichni vstávat! Ať jsme tu všichnííí! Vločka sem, vločka táám!" řvala na celé kolo Sandra.
"Sandro! To nemůže bejt alespoň na Vánoce klid?" zaskuhrala Patrika a zahrabala se hlouběji pod peřinu.
"Cos to říkala?! Copak se ti nelíbí má právě vymyšlená koleda? Vánoce a dárky, už jsou taádýýý! A pojďme…" Prozpěvovala si dále Sandra, dokud všechny svoje spolubydlící, až Na Lily, která už odjela domů, neotrávila natolik, že si sedly a začaly Sandru bombardovat polštáři.
"Holky, hezké svátky!"
"Hezké svátky!" ozvalo se naráz v odpověď. Všechny tři se na sebe ušklíbly a začaly si všímat svých dárků, které měly uložené v nohách postele.
"Děkuju Patriko! Ten brk je vážně krásnej," slyšela zrovna Jane, když se zaměřila na svůj první dárek.
Musela uznat, že tyhle Vánoce byly hojné. Na hromadě bylo spousta dárků od rodiny a také dopisy od nich. Například ta střapatá, přesto kouzelnická čepička od Angely Jane velmi pobavila. Dále na hromadě měla knížku s názvem "Pochopitelný návod na přípravu lektvarů" , tu nejspíš dostala od Lily, krásný černý brk s jejím jménem vyrytým ozdobným písmem, byl krásný dárek od Patriky, snad nejvíce jí překvapil dárek od Hagrida, místního hajného, který Jane poslal nějaké své cukroví zabalené v růžové krabičce.
"Vážně moc děkuju holky!"
"Není zač," ozvalo se z jednoho rohu v místnosti, Sandra totiž neodpověděla. Praštila se do čela a utíkala pryč z jejich ložnice.
"Co se jí stalo?!"
"Nemám tušení, že by nějaký záchvat?" V tu ránu však už Sandra vbíhala do pokoje s nějakou klíckou a balíčky v rukou.
"Promiňte holky, vždyť já vám málem nedala dárky od sebe!" řekla rozrušeně Sandra a cpala jim jejich dárky pod nos. Nikoho nepřekvapilo, že dárky od Sandry byly se zvířecí tématikou. Obě věděly, jak Sandra měla ráda zvířata. Jane však na svůj dárek koukala dost vytřeštěně.
"Sandro, ehm, co to je? Řekni mi, že je to jen vtip!" vykoktala ze sebe Jane. Sandře se rozzářila očíčka nadšením.
"Toto je největší unikát, co jsem kdy sehnala! To je přece Maguár!"
"Mag-, ehm, Maguár?!"
"No, to je přece ten tvor, o kterém jsme se učili s paní profesorkou na kouzelné tvory, než jsi odjela na ten pohřeb. Maguára na první pohled od kočky poznáte. Má puntíkovanou nebo žíhanou kožešinu a jeho přerostlá ouška a lví ocas jsou velmi jedinečné. Samozřejmě jsou mnohem inteligentnější než kočky, mají výbornou,…" začala téměř na slovo Sandra recitovat výklad paní profesorky.
"Počkej, ale co já s ním mám jako dělat?"
"No pokud vím, tak nemáš žádného svého vlastního tvora, tak jsem si říkala, že budeš mít radost,…" zatvářila se trochu nejistě Sandra. Patrika vybuchla smíchy a Jane, která neměla slov jen koukala z klece s Maguárem na Sandru a zpátky. Veselé Vánoce!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anduel Anduel | Web | 6. prosince 2007 v 22:23 | Reagovat

jééé, to byla naprosto skvěláááááááááá kapitolka:)))))))) tohle mi nemůžeš dělat, takhle to utínat, prosím připiš co nejdřív další! prosííííííííííííííííím! ty jo chudák Lily:( i když já si nemůžu pomoct, Severus mi sice nevadí, ale Pobertům nadržuju. no nic. to bylo fakt supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer )jsem se trošiku rozjela s písmenkama:)

2 Breila Breila | Web | 6. prosince 2007 v 22:53 | Reagovat

já se přidávám k hodnocení, ale vlastně už odemne všechno víš z komentářů :-D prostě paráda a s tou Lily si vážně nedělej hlavu, kdybys voděla co kolikrát napíšu já :-X :-D

Fakt super dílek,kéž bude zase brzo další :-)

3 pantherka pantherka | Web | 7. prosince 2007 v 10:46 | Reagovat

tak tohle bylo úžasný!!! Oprabdu úžasná kapitolka a povídka jakbysmet... Doufám, že brzy přidáš další kapitolku už je když vezmu v potaz moje zdraví :))) Jinak mám ještě jeden dotaz. Nechtěla bys spřátelit?

4 Arka Arka | 7. prosince 2007 v 14:36 | Reagovat

Parááda! Fakt báječný:) Jen tak dál, chceme další kapitolu!:)

5 Ergien Ergien | Web | 7. prosince 2007 v 19:12 | Reagovat

No neee. Fakt dobrý. ;) Nemám slov. :)

6 Ergien Ergien | Web | 7. prosince 2007 v 19:17 | Reagovat

:D nějak moc mě to uchvátilo :P melian pis co nejrychleji dal ;)

7 Kaitlin Kaitlin | Web | 8. prosince 2007 v 10:59 | Reagovat

Super kapitola..fakt se ti moc a moc povedla..a ten maguár na konci mě dostal.

8 Melian Melian | 8. prosince 2007 v 13:20 | Reagovat

Jejda! Já se celá červenám:) Tohle mi nedělejte! No mnohokrát děkuji! Snad časem něco připíši:) Ale radši už nebudu nic slibovat- znáte mě, já když něco slíbím, tak pak to většinou nesplním!:) Všem děkuji za podporu:)

Pantherka: Děkuji ti:) No moc ráda se s tebou spřátelím:) Hned si tě dám do odkazů. Máš moc hezký blog:) Snad k tvým povídkám se dostanu co nejdřív:) Už se na ně třesu.

Ještě jednou děkuji a Krásné dny:P

9 Anduel Anduel | Web | 8. prosince 2007 v 13:27 | Reagovat

má milovaná, tohle mi nemůžeš dělat:( to je mučení, ale počkej, já tě k tý další kapče dokopu:))) se na to duševně připrav! a co ta Amálie a Předpovězená? prosííím moc prosííím, přidej něco co nejdřív!

10 Goddy,Ideen,Zuberstab atd.! Goddy,Ideen,Zuberstab atd.! | E-mail | Web | 8. prosince 2007 v 13:33 | Reagovat

Teď jsem se zasmála! :D Ae opravdu,ten Mag-,ehm,Maguár? byl žužooooo xD

11 pantherka pantherka | Web | 8. prosince 2007 v 13:42 | Reagovat

děkuju :))) Jo akolik musíš mít komentářů pro přidání další kapitolky??? O:-) Já se na ní totiž strašlivě těším :)))

12 Melian Melian | 8. prosince 2007 v 16:44 | Reagovat

he.. Noo.... Tak takhle jsem to nikdy určený neměla, ale přiznávám, že tenhle počet, co tu teď je, je jeden z nejvyšších:D

Děkuji vám.. uvidíme..:)

13 pantherka pantherka | Web | 8. prosince 2007 v 18:52 | Reagovat

žádný uvidíme, prostě koukej psát :))) I kdyby se ti mělo kouřit z uší :D Ber si to klidně jako vyhrožování, to je mi fuk. Hlavní je, že sem dáš pokračování :)))

14 Elizabeth greenová Elizabeth greenová | Web | 8. prosince 2007 v 19:38 | Reagovat

Ahoj...máš pěkný blog :))

Nechtěla by jsi spřátelit?

Jinak si jdu přečíst nějakou povídku...

15 Lucííík999 Lucííík999 | Web | 10. prosince 2007 v 13:33 | Reagovat

Úžasná kapitola.....Teda Lily to Jamesovi nandala...zajímalo by mě jestli se mezi něma něco stalo..jko víc než to s tím Snapem...ale to si bude muset asi počkat....jinak fakt suprová kapitola....úplně jsem se do téhle povídky zažrala......kdyby jsi chtěla tak se můžeš kuknout na můj blog....taky píšu..:-) a jinak doufám že brzo bude další..:_)

16 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 7. února 2008 v 20:24 | Reagovat

:DDD heh tak ten dáreček od Sandry nemý chybu.. ta holka je poveděně praštěná.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama