. . . . Fantasie, jeden moudrý muž říkal, že je to brána mezi dvěma světy . . . :)

Pán prstenů

2. září 2007 v 19:05 | by Melian
Další kniha, o které jisto jistě každý slyšel. Ale Pán prstenů je dílo, o kterém pomlčet by byla velká škoda!:)

Napsal/a: J.R.R. Tolkien
Dílů: tři + předcházející knížka Hobit
Nejoblíbenější díl: třetí
Mé hodnocení: 90%
A teď pár dojmů: Tolkien je opravdu obdivuhodný! Mnoho spisovatelů dokáže vymyslet nějaký ten děj, tvory, postavy, ale vymyslet kompletně historii, mapy, jazyky i písmo! To se snad tak dokonale povedlo pouze Tolkienovi! Pán prstenů je kromě hobita nejlehčí čtení z Tolkienovi tvorby, ale jinak je všeobecně známo, že mu porozumí člověk, kterému je více jak 13 let (neposmívejte se vy starší, vždyť ve dvanácti je také človíček už celkem rozumný). Děkuji Tolkieonovi za to, že tu knihu vytvořil, neboť díky němu se Fantasy začalo rozvíjet, neboť díky němu jsem se do Fantasy zamilovala a nakonec neboť díky němu jsem poznala spousta nových lidí (zdá se to až nemožné).
Nakonec velmi krátce děj: Popsat děj je velmi těžké, neboť kniha je velmi propracovaná, ale snaha bude. Temný pán Sauron, vytvoří tajemný prsten, do kterého uložil všechno svou zlobu, moc a kdoví co ještě. Sauron je však porazen a prsten na několik let zmizí, dokud ho nenajde Glum, kterému ho sebere Bilbo a nakonec ho získá Frodo, který prsten zdědí. Mordoru se však opět začne hýbat zlo a temný pán Sauron povstane znovu. Proto se Frodo se společenstvem prstenu (jak se jmenuje první díl) vydává prsten zničit. Během cesty je však zastaví spousty náhod, nenáhod a zkoušek. Postupně se společenstvo rozpadá, ale na Frodovi stále leží poslání, prsten zničit, neboť pokud se to nepovede jemu, Středozem bude ztracena (jestli se to tak dá říct).
Mimochodem film je velice zdařilý! Přestože Peter Jackson musel mnoho kousků knihy vypustit, rozšířená verze filmu (trvající 4 a půl hodiny) je jedna z nejlepších filmů! Blahopřeji Peterovi:)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jak moc se vám líbila tato knížka?

100- 90% nááádhera 58.1% (68)
80- 70% hezké 17.1% (20)
60-50% dobré 5.1% (6)
40-30% průměrné 7.7% (9)
20-10% špatné 6% (7)
10- 0% velice špatné 6% (7)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama