. . . . Fantasie, jeden moudrý muž říkal, že je to brána mezi dvěma světy . . . :)

Letopisy Narnie

2. září 2007 v 19:35 | by Melian
Narnie, známé knížky na kterých jsem vyrůstávala a na kterých budu růst dál!

Napsal/a: C.S. Lewis
Dílů: sedm
Nejoblíbenější díl: čtvrtý
Mé hodnocení: 80%
A teď pár dojmů: Lewis, jako přítel Tolkiena je též velmi dobrý spisovatel. Knížky Letopisy Narnie jsou určeny od nejmenších pro nejstarší, neboť příběh, který Lewis vypráví zaujme snad každého. Někdo může namítnout: Ale vždyť je to jen pohádka! Ale já odpovím: ´Copak všechny Fantasy nejsou pohádky, akorád v trochu jiném znění? Copak vlastně stále nejsme děti? A proč by příběh, který vypráví o dětech měl být pohádkou?! Knížka je to čtivá, napínavá, dojemná jako mnoho fantasy knih!:)´
Nakonec velmi krátce děj: Všechny knížky vypráví o historii a změnách Narnie. V každém díle se zjeví děti, které pomáhají Narnii a jejich obyvatelých. V některém díle ovládá Narnii jedna žena, v jiných je zase svět kouzelné Narnie téměř zapuzen civilizací a králem, který mluvící zvířata a podobné věci zapírá... Děj se moc nedá popsat- a tak vám doporučuji- přečtěte si Letopisy Narnie! A doporučuji vám starší vydání, které přeložila Renata Ferstová;) je o dost lepší!
Co se týká filmu, líbila se mi jeho první polovina, faun byl nádherný a spousty dalších věcí, ale dál... Od poloviny z toho režisér udělal nějakou neuvěřitelnou pohádku, kde meče nevypadají jako meče... (Neberte si to tak zle, pane reřisér... Ale nic moc!)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak moc se vám líbila tato knížka?

100- 90% nááádhera 58.1% (68)
80- 70% hezké 17.1% (20)
60-50% dobré 5.1% (6)
40-30% průměrné 7.7% (9)
20-10% špatné 6% (7)
10- 0% velice špatné 6% (7)

Komentáře

1 blue.berry blue.berry | Web | 21. března 2008 v 11:36 | Reagovat

Pěkný blog, jestli máš ráda Narnii mrkni ke mně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama